Obecnie ponad 18 milionów Polaków ma konto na Facebooku, z tego prawie 1/3 to osoby w wieku 25-34 lata, czyli grupa, która potencjalnie jest dla Ciebie idealna do sprzedaży ubezpieczeń. Dlatego uważam, że jeśli chcesz być skutecznym agentem/agentką musisz mieć konto przynajmniej na fejsie.

Pewnie myślisz sobie teraz „jak zdobyć pierwszych fanów na stronie?”.

Wbrew pozorom pierwsze 100, 200, a czasem nawet 300-500 lajków to nie problem. Tylko jeśli chcesz bardziej rozbudowywać swój profil, napotkasz na dużą barierę do przeskoczenia.

Ale wbrew pozorom liczba lajków nie jest dzisiaj tak istotna. A przynajmniej nie będzie dla Ciebie tak istotna. Wolisz chyba mieć 100 fanów, z których 20 zostanie Twoimi klientami, niż 10 000, z których 10 będzie faktycznie zainteresowanych tym co oferujesz?

Tak na marginesie. Nigdy nie kupuj fanów na FB! Nie pomoże to w sprzedaży, a może tylko zaszkodzić w skutecznym docieraniu do odbiorców.

No dobrze, wracając do meritum. Jak zdobyć pierwszych 125 fanów na Twoim profilu na FB?

Krok 1

Zaproś swoich znajomych do tego żeby go polajkowali i wysłali informację do swoich znajomych. Jeśli masz duże grono znajomych na facebooku to już krok pierwszy może wystarczyć do zebrania ponad 100 fanów!

W wielu branżach zapraszanie znajomych nie ma większego sensu bo nie są to i zazwyczaj nie będą klienci osoby prowadzącej profil. Jednak w przypadku ubezpieczeń czy innych usług finansowych sprawa ma się już całkowicie inaczej. Bardzo często przecież ubezpieczenie kupuje się u znajomego agenta 😉

Krok 2

Rozmawiając ze swoimi klientami, proś ich o polajkowanie Twojego profilu. Powiedz im dlaczego warto to zrobić i że będziesz wdzięczny za pomoc w rozwoju swojej strony!

Pewnie nie wszyscy spełnią Twoją prośbę, ale jeśli nawet tylko mała część to zrobi to Twój profil wzbogaci się o kolejnych obserwujących.

Krok 3

Do maili, które wysyłasz klientom dodaj w stopce adres swoich profili w mediach społecznościowych i wprost napisz, że zapraszasz do dołączenia do nich.

To narzędzie niedoceniane i rzadko wykorzystywane przez agentów, a może być źródłem dziesiątek jeśli nie setek dodatkowych fanów na stronie. A najlepsze jest to, że wymaga tylko jednorazowego zmienienia stopki i tyle!

Krok 4

Publikuj na swojej stronie interesujące materiały i udostępniaj je w grupach dotyczących Twojego miasta, czy w grupach zainteresowań Twoich potencjalnych klientów.

Wyszukaj grup, w których możesz zamieszczać swoje posty i dołącz do nich. Pamiętaj jednak żeby przestrzegać regulaminów grup i nie być zbyt nachalnym. Nikt nie lubi wścibskich akwizytorów.

Krok 5

Jeśli przygotujesz ciekawy materiał i będzie zbierał dużo lajków, sprawdź, kto go polubił i jeśli jeszcze nie jest Twoim „fanem” to zaproś go do polubienia Twojej strony.

Taka osoba już była na Twojej stronie i widziała co publikujesz dlatego łatwiej będzie ją przekonać do obserwowania Twojego profilu.

Te 5 kroków na 100% sprawi, że szybko zdobędziesz ponad 100 fanów na swoim profilu. Po przekroczeniu 125 osób dalej wykonuj wszystkie te kroki, żeby zdobywać jeszcze więcej followersów. Z czasem wykonywanie wszystkich tych czynności wejdzie Ci w nawyk, a Twoja strona będzie rosła i rosła 🙂

Jak widzisz zdobycie pierwszych fanów nie jest takie skomplikowane na jakie wygląda. Jeśli jednak nie wiesz jak się do tego zabrać, możesz napisać do mnie maila, a chętnie przyjrzę się Twojej sytuacji i doradzę.

Jeśli nie wiesz co publikować na swojej stronie, pobierz mojego ebooka ze 107 pomysłami na posty dla agentów ubezpieczeniowych. Drugiej takiej publikacji nie znajdziesz w polskim internecie!

Author

Write A Comment